Sevgili Doğal Anne Eli sevenleri;

Hikayemiz aslında kızım doğduktan sonra başladı… Aksine kızım için hiçbir zaman doğal ürün arayışına girmedim, çünkü aslında doğallığın tam da merkezindeydim. Annemin yaptığı tarhanalardan eriştelere, bahçemizdeki meyve sebzelerden yumurtalara kadar her şey…

Kendi tükettiğimiz kadar eşe dosta da sepet sepet ikram ettik ve bu fikir “Neden bu lezzetleri Türkiye’nin dört bir yanında yaşayanlar tatmasın ki?” cümleleriyle aklıma düştü.

Özel sektörde çalıştığım yıllarda Kaş’a birçok turist geliyordu. Kaş gerek masmavi denizi, gerek yemyeşil doğasıyla inanılmaz güzel bir ilçe. Gelen misafirler buradan ayrılırken hep “Burası çok güzel! Buradan neler götürebiliriz? Buranın neyi meşhur?” gibi sorular soruyorlardı. Hala da öyle aslında.

Bu işi hiç bilmiyorken, bir gece yarısı sosyal medyada Doğal Anne Eli adında bir sayfa açtım ve böyle başladı. Bir tane bile takipçim yokken inandım. Aileme, dostlarıma fikirlerimi anlattım. Önce inanamadılar, sonra “Neden olmasın ki?” dediler. Derken 100, sonra 1.000 takipçiye ulaştım. İlk siparişlerimi hiç unutmuyorum. Evdeki, dolabımdaki kışlık erzakları satmakla başladım. Kendimize yaptığımız tarhana ve elma reçelidir ilk siparişim… Paket yapmayı dahi bilmezken; bir, iki, üç, dört derken onlarca sipariş aldım. Azimle, sabrederek, yeri geldiğinde çok yorularak uyuduğumuz geceler oldu. Bütün taşları tek tek kendi ellerimizle koyduk.

Bu yolda en büyük desteğim marka ismimi de taşıyan canım annemdir. Öncelikle anneme, tüm aileme, dostlarıma, yanımda olan herkese ve siz değerli takipçilerime çok teşekkür ederim.

Güzin Kocabıyık